Back to Top
| Video ports quantity | 3 |
| Video port type | HDMI |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Product colour | Black |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 1 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Video out | 2x HDMI |
| HDMI version | 2.0 |
| Dolby technologies | DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby TrueHD |
| Width | 65.2 mm (2.54 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 20 mm (0.78 ") |
| Manual | |
| AC adapter included |
| 1 | |
| 100 - 240 | |
| High Dynamic Range 10 (HDR10) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.