Back to Top
| Maximum scan size | 216 x 356 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | |
| Duplex scanning | |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 45 ppm |
| ADF scan speed (colour, A4) | 45 ppm |
| Scanner type | ADF scanner |
| Product colour | Black, White |
| Display | TFT |
| Display diagonal | 10.1 " |
| Display resolution | 1024 x 600 pixels |
| Touchscreen | |
| Built-in display |
| Sensor type | CMOS CIS |
| Light source | LED |
| Scan file formats | PDF, PNG, TIFF |
| Daily duty cycle (max) | 6000 pages |
| Scan to | E-mail, FTP, Fax, USB |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 60 sheets |
| Scanning media types supported | Business Card, Plastic Card, Post Card(JPN) |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight | 27 - 209 g/m² |
| Media thickness (min) | 0.04 mm |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4 |
| Maximum scan width | 216 mm |
| Maximum scan length | 356 mm |
| Standard interfaces | Ethernet, USB 2.0 |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (typical) | 36 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| RoHS compliance | |
| Energy Star certified |
| Width | 305 mm (11.9 ") |
| Depth | 282 mm (11 ") |
| Height | 230 mm (8.97 ") |
| Weight | 4500 g (9.92 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
