Back to Top
| Type | Rack shelf |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 18 kg |
| Rack capacity | 1U |
| Country of origin | China |
| Width | 482.6 mm (18.82 ") |
| Depth | 184.2 mm (7.18 ") |
| Height | 44.4 mm (1.73 ") |
| Weight | 960 g (2.12 lbs) |
| Package width | 60.3 mm |
| Package depth | 520.7 mm |
| Package height | 212.7 mm |
| Package weight | 1500 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Mounting kit |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |
| Y | |
| RoHS | |
| 10037332263152 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.