Back to Top
| Maximum weight capacity | 226 kg |
| Easy to assemble | |
| Material | Metal |
| Product colour | Black |
| Width | 1117.6 mm (43.59 ") |
| Depth | 641.4 mm (25.01 ") |
| Height | 990.6 mm (38.63 ") |
| Weight | 18600 g (41.01 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 644.5 mm |
| Package depth | 1133.5 mm |
| Package height | 215.9 mm |
| Number of packages | 1 |
| Package weight | 16850 g |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.