Back to Top
| Material | Fabric |
| Product colour | Black |
| Coloration | Monotone |
| Recommended gender | Unisex |
| Notebook compartment | |
| Tablet compartment | |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Exterior pockets | Front pocket |
| Interior pockets | Cell phone pocket, Tablet pocket |
| Zipper pocket(s) | |
| USB port | |
| USB port type | USB Type-A |
| USB port position | Outside |
| Handle(s) | |
| Closure type | Zipper closure |
| Water-repellent | |
| Country of origin | China |
| Width | 445 mm (17.36 ") |
| Depth | 205 mm (8 ") |
| Height | 325 mm (12.68 ") |
| Weight | 745 g (1.64 lbs) |
| Package width | 445 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 325 mm |
| Package weight | 760 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.