Back to Top
| Capacity | 4 GB |
| USB version | 2.0 |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C connector | |
| Read speed | 5 MB/s |
| Write speed | 5 MB/s |
| Plug and Play |
| Product colour | Grey |
| Certification | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 19.05 mm (0.74 ") |
| Height | 57.15 mm (2.23 ") |
| Package width | 171.4 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package weight | 122.5 g |
| Package type | Blister |
| Compatible operating systems | Windows Mac |
| Quantity inner carton | 10 pc(s) |
| Package dimensions (WxDxH) | 171.4 x 31.75 x 101.6 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.