Back to Top
| Capacity | 64 GB |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C connector | |
| Read speed | 150 MB/s |
| Form factor | Capless |
| Product colour | Black, Silver |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Width | 13.21 mm (0.52 ") |
| Depth | 42.42 mm (1.65 ") |
| Height | 6.6 mm (0.26 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
