Back to Top
| Capacity | 64 GB |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C connector | |
| Micro-USB connector | |
| Lightning connector | |
| Read speed (USB 3.0 (3.1 Gen 1)) | 150 MB/s |
| Fingerprint reader | |
| Password protection | |
| PIN-secured access | |
| Mac compatibility | |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Form factor | Slide |
| Product colour | Black, Silver |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Width | 9.4 mm (0.37 ") |
| Depth | 38.1 mm (1.49 ") |
| Height | 20.07 mm (0.78 ") |
| Weight | 9.1 g (0.02 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
