Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 37 " |
| Maximum weight capacity | 56.7 kg |
| Maximum screen size compatibility | 58 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Cable management | |
| Pivot angle | -90 - 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Certification | UL, OSHPD |
| Width | 749 mm (29.21 ") |
| Depth | 38 mm (1.48 ") |
| Height | 527 mm (20.55 ") |
| Package weight | 24947.6 g |
| Adjustable |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.