Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 37 " |
| Maximum weight capacity | 45.5 kg |
| Maximum screen size compatibility | 65 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 600 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Product colour | Black |
| Width | 457 mm (17.82 ") |
| Depth | 50 mm (1.95 ") |
| Height | 549 mm (21.41 ") |
| Weight | 20200 g (44.53 lbs) |
| Package width | 806 mm |
| Package depth | 127 mm |
| Package height | 629 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.