Back to Top
| Data transfer rate (max) | 25000 Mbit/s |
| Fiber optic connector | LC |
| Ethernet interface type | 25 Gigabit Ethernet |
| Wavelength | 850 nm |
| Product colour | Green, Grey |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Package weight | 200 g |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Fiber optic |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
