Back to Top
| Data transfer rate (max) | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver type | SW |
| Cable type | Fiber optic |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | |
| Wavelength | 850 nm |
| Width | 13.4 mm (0.52 ") |
| Depth | 56.5 mm (2.2 ") |
| Height | 8.5 mm (0.33 ") |
| Number of products included | 4 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.