Back to Top
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black, Silver |
| 3.5 mm connector | |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 2.5 m |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 102 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 40 mm |
| Driver type | dynamic |
| Magnet type | neodymium |
| Acoustic system | Open |
| Microphone frequency | 80 - 18000 Hz |
| Microphone sensitivity | -41 dB |
| Microphone input impedance | 2.2 Ω |
| Weight | 180 g (0.4 lbs) |
| Compatibility | Multi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
