Back to Top
| Wearing style | Head-band |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 96 dB |
| Impedance | 120 Ω |
| Driver type | dynamic |
| Acoustic system | Open |
| Compatibility | Multi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.