Back to Top
| Headset type | Monaural |
| Product colour | Black, Silver |
| USB connectivity | |
| USB connector | USB Type-A |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 27 mm |
| Driver type | dynamic |
| Microphone frequency | 100 - 16000 Hz |
| Microphone input impedance | 2200 Ω |
| Compatibility | Multi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.