Back to Top
| Wearing style | Head-band |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Buttons quantity | 1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 1.2 m |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 94 dB |
| Impedance | 34 Ω |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.