Back to Top
| Internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | |
| Memory ranking | 4 |
| Product colour | Green |
| Compatible products | - PowerEdge C4130 - PowerEdge FC630 - PowerEdge FC830 - PowerEdge M630 - PowerEdge M830 - PowerEdge R630 - PowerEdge R730 - PowerEdge R730XD - PowerEdge R930 - PowerEdge T630 - Precision Workstations R7910 - Precision Workstations T7910 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
