Back to Top
| Label colour | White on red |
| Product colour | Black |
| Scratch-resistant | |
| Cold-resistant | |
| Ultraviolet (UV) resistant | |
| Abrasion-resistant | |
| Suitable for any surface | |
| Water-resistant | |
| Suitable for outdoor use | |
| Heat-resistant | |
| Temperature range (T-T) | -40 - 80 °C |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | LabelManager |
| Package type | Box |
| Tape width | 12 mm |
| Tape length | 3 m |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.