Back to Top
| Country of origin | Belgium |
| Customs code | 8473408000 |
| Tape type | D1 |
| Material | Nylon |
| Package type | Box |
| Tape length | 3.5 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 37 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Package height | 111 mm |
| Package weight | 57 g |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
| Width inner carton | 89 mm |
| Depth inner carton | 170 mm |
| Height inner carton | 116 mm |
| Net weight inner carton | 0.285 kg |
| Gross weight inner carton | 0.321 kg |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Width outer carton | 134 mm |
| Depth outer carton | 472 mm |
| Height outer carton | 197 mm |
| Volume outer carton | 12.4599 L |
| Net weight of outer carton | 1.425 kg |
| Gross weight of outer carton | 1.840 kg |
| Tape size | 24 mm |
| Package volume | 0.3573 L |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.