Back to Top
| Product colour | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Adhesive type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Water-resistant | |
| Abrasion-resistant | |
| Oil-resistant | |
| Tear-proof | |
| Suitable for any surface | |
| Compatible products | LabelWriter |
| Operating temperature (T-T) | -18 - 50 °C |
| Label width | 88.9 mm |
| Label height | 25 mm |
| Labels per roll | 350 pc(s) |
| Rolls per pack | 2 |
| Labels per pack | 700 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.