Back to Top
| Recommended usage | Flat panel |
| Type | Multimedia stand |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum screen size compatibility | 10 " |
| Maximum screen size compatibility | 15 " |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Tilt angle range | -30 - 30 \u00b0 |
| Compatibility | ELO I-Series |
| Height | 334.6 mm (13.05 ") |
| Width | 228.91 mm (8.93 ") |
| Depth | 214.1 mm (8.35 ") |
| Package width | 282 mm |
| Package depth | 317 mm |
| Package height | 282 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.