Back to Top
| Media weight | 192 g/m² |
| Opacity | 94 % |
| Printing media thickness | 10.3 µm |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 40 - 60 % |
| Printing material brightness | 104 % |
| Standard media sizes | SB |
| Dimensions (WxDxH) | 495.3 x 345 x 203 mm |
| Media size (1 slide) | 13 x 19" |
| Weight | 2087 g (4.6 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.