Back to Top
| Media weight | 192 g/m² |
| Printing media thickness | 10.3 µm |
| Opacity | 94 % |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 40 - 60 % |
| Weight | 1225 g (2.7 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 430 x 310 x 203 mm |
| Media size (1 slide) | 11.7" x 16.5" |
| Printing material brightness | 104 % |
| Standard media sizes | A3 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.