Back to Top
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 15 kg |
| Mounting | Freestanding |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment type | Manual |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 82 - 151 mm |
| Feet | |
| Feet colour | Grey |
| Product colour | Grey, White |
| Recycled material | |
| Easy to install |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Width | 354 mm (13.81 ") |
| Depth | 304 mm (11.86 ") |
| Height | 82 mm (3.2 ") |
| Weight | 1100 g (2.43 lbs) |
| Package width | 372 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 317 mm |
| Package weight | 1300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Minimum order quantity | 2 pc(s) |
| Mounting type | Desk |
| Country of origin | China |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.