Back to Top
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Mounting | Freestanding |
| Suitable for | Computer monitor |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| RoHS compliance |
| Width | 234 mm (9.13 ") |
| Depth | 366 mm (14.27 ") |
| Height | 140 mm (5.46 ") |
| Weight | 1000 g (2.2 lbs) |
| Package weight | 1270 g |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.