Back to Top
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Material | Polyethylene |
| Display filter features | Anti-glare |
| Scratch-resistant | |
| Easy to apply |
| Maximum screen size compatibility | 19 " |
| Width | 376 mm (14.66 ") |
| Height | 302 mm (11.78 ") |
| Depth | 1 mm (0.04 ") |
| Weight | 10 g (0.02 lbs) |
| Package width | 447 mm |
| Package depth | 3 mm |
| Package height | 358 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.