Back to Top
| Maximum weight capacity | 27 kg |
| Maximum screen size compatibility | 17 " |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 50 - 100 mm |
| Product colour | Graphite, Platinum |
| Material | Plastic |
| Width | 340 mm (13.26 ") |
| Depth | 340 mm (13.26 ") |
| Height | 102 mm (3.98 ") |
| Weight | 720 g (1.59 lbs) |
| Package width | 344 mm |
| Package depth | 348 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package weight | 920 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.