Back to Top
| Product type | Camera mount |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Wall |
| Brand compatibility | Universal |
| Compatible products | Logitech Rally Camera AVer CAM520 AVer CAM540 PTZOptics PT12X-USB PTZOptics PT12X-SDI PTZOptics PT20X-SDI PTZOptics PT30X-SDI TelyCam TLC-300-IP-12 HD TelyCam TLC-300-U2-12 |
| Housing material | Steel |
| Width | 75 mm (2.93 ") |
| Depth | 170 mm (6.63 ") |
| Height | 130 mm (5.07 ") |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
| Package width | 152 mm |
| Package depth | 203 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package weight | 1500 g |
| Quantity | 1 |
| Mounting kit | |
| Cable tie(s) included | |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.