Back to Top
| Total power | 500 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Efficiency | 94 % |
| Purpose | Server |
| Product colour | Grey |
| Width | 68 mm (2.65 ") |
| Depth | 40.4 mm (1.58 ") |
| Height | 225.3 mm (8.79 ") |
| Weight | 1360 g (3 lbs) |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.