Back to Top
| Total power | 96 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Redundant power supply (RPS) support |
| Product colour | Black |
| Illumination | |
| LED indicators | N |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 38.25 mm (1.49 ") |
| Depth | 6.24 mm (0.24 ") |
| Height | 167.894 mm (6.55 ") |
| Certification | UL/C & CE |
| Package type | Box |
| Power rocker switch | |
| Operating voltage | 48 V |
| Maximum current | 2 A |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.