Back to Top
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | Black |
| Keypad integrated | |
| Frequency | 13.56 MHz |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Compatible products | Seos, iCLASS SE®, iCLASS SR®, iCLASS®, MIFARE Classic, MIFARE DESFire EV1 / EV2, credenciales móviles con tecnología Seos (HID Mobile Access) HID Proximity®, Indala® Proximity, AWID Proximity y EM Proximity |
| Certification | UL294 / cUL (EE. UU.), FCC (EE. UU.), IC (Canadá), CE (UE), RCM (Australia, Nueva Zelanda), SRRC (China), KCC (Corea), NCC (Taiwán), iDA (Singapur), MIC (Japón), GreenCircle, Bluetooth SIG |
| Height | 121.5 mm (4.74 ") |
| Depth | 19.5 mm (0.76 ") |
| Weight | 140 g (0.31 lbs) |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | -35 - 66 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.