Back to Top
| Compatible chassis type | Universal |
| Type | HDD cage |
| Product colour | Black |
| Storage drive sizes supported | 2.5,3.5 " |
| Width | 145.8 mm (5.69 ") |
| Depth | 163.4 mm (6.37 ") |
| Height | 41.3 mm (1.61 ") |
| Weight | 480 g (1.06 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -35 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
| Screws included |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
