Back to Top
| Storage media type | HDD, SSD |
| Storage drive interface | Serial ATA |
| Storage drive sizes supported | 2.5,3.5 " |
| Number of storage drives supported | 2 |
| Maximum data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Hot-swap | |
| LED indicators | Data, Power |
| Connection to PC |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 128.5 mm (5.01 ") |
| Height | 25.4 mm (0.99 ") |
| Weight | 240.5 g (0.53 lbs) |
| Standard interfaces | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
