Back to Top
| Interface | 3.5mm |
| Media types supported | ISO 7811, AAMVA, CA DMV |
| Scan speed (max) | 1524 mm/sec |
| USB port |
| Dimensions (WxDxH) | 17 x 59 x 35 mm |
| Weight | 25 g (0.06 lbs) |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Product colour | Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.