Back to Top
| Device interface | USB |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monotone |
| RoHS compliance |
| Ergonomic design | |
| Cable length | 1.37 m |
| Rubber grips |
| Power source | Cable |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
| Width | 74.93 mm (2.92 ") |
| Depth | 126.49 mm (4.93 ") |
| Height | 42.41 mm (1.65 ") |
| Batteries included | |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.