Back to Top
| Device interface | RF Wireless+USB Type-A |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Wireless range | 7.9 m |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monotone |
| Power source | Batteries/Cable |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery type | AAA |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Width | 40 mm (1.56 ") |
| Depth | 25 mm (0.98 ") |
| Height | 6.2 mm (0.24 ") |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.