Back to Top
| Device interface | USB |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Recommended usage | Universal |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Grey |
| Surface coloration | Monotone |
| Certification | c-tick, UL, CE, FCC, TÜV-Süd/GS |
| Cable length | 1.8 m |
| Power consumption | 50 mA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 60 °C |
| Width | 62 mm (2.42 ") |
| Depth | 109 mm (4.25 ") |
| Height | 37 mm (1.44 ") |
| Mouse weight | 90 g |
| Quick start guide | |
| Quantity | 11 |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 43 mm |
| Package weight | 128 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.