Back to Top
| Electrostatic Discharge (ESD) protection | 15 kV |
| Flow control support | |
| Serial interface type | RS-232/422/485 |
| Baud rate | 921.6 Kbit/s |
| Serial ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| LED indicators | Y |
| Link/Act LED | |
| Power LED |
| Input voltage | 9 - 30 V |
| Windows operating systems supported | Y |
| Weight | 400 g (0.88 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 72 x 95 x 23 mm |
| Built-in processor | DSTNI-EX |
| Processor frequency | 48 MHz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Flash memory | 2 MB |
| RAM capacity | 0.256 MB |
| Supported network protocols | ARP, UDP, TCP, ICMP, Telnet, TFTP, AutoIP, DHCP, HTTP, SNMP |
| Management protocols | SNMP, Telnet, HTTP |
| Compatible operating systems | Windows 98/ME/NT/2000/XP |
| Certification | FCC, C/UL, CSA, VCCI, CE, TUV, CTick |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.