Back to Top
| Baud rate | 1000 Kbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Serial ports quantity | 1 |
| Serial interface type | RS-232/422/485 |
| Flow control support |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Wi-Fi |
| LED indicators | Y |
| Input voltage | 5 - 30 V |
| Power consumption | 60 mA |
| Supported network protocols | ICMP, IP, TCP, UDP, DHCP, BOOTP, Telnet, HTTP, RFC2217 |
| Dimensions (WxDxH) | 96.3 x 101 x 25 mm |
| Weight | 108 g (0.24 lbs) |
| Package width | 22.6 mm |
| Package length | 114.5 mm |
| Package height | 99 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Certification | RoHS, WEEE, FCC, UL, METL, TAA, AEO |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
