Back to Top
| Connector 1 | Male |
| Connector 2 | Male |
| Cable length | 0.7 m |
| Data transfer rate (max) | 40 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Thunderbolt version | 4 |
| Weight | 88 g (0.19 lbs) |
| Certification | RoHS REACH UL62368 |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 103.13 g |
| 4.8 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.