Choose Genuine Lexmark supplies for genuine Lexmark results. Photoconductor kit offers a 30,000-page capacity.
Lexmark E260X22G consumable products will ensure maximum performance for all your Lexmark products.
Don't allow lesser quality supplies to affect the quality of your presentation with blurry images or poor copy quality.
Lexmark E260X22G Photoconductor Imaging Unit 30000 Pages - up to 30,000 pages, based on an average of 3 pages per job and approximately 5% coverage per page. Yields may vary based on customer usage.
True: Accurate technology. Genuine quality. Environmental focus. It's our nature.
Image: Crisp print. Professional documents. Great Impressions. Project your character.
Always: Dependable. Page after page. Year after year. Count on Lexmark.
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Page yield | 30000 pages |
| Compatibility | Lexmark E260, E360, E460 |
| Weight | 910 g (2.01 lbs) |
| Package weight | 910 g |
| Package dimensions (W x D x H) | 3.70 x 8.27 x 12.24 " |
| Package dimensions (WxDxH) | 94 x 210 x 311 mm |
| Quantity per pallet | 180 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.