Back to Top
| Input voltage | 20-60 V |
| Output voltage | 15.6 V |
| Output current | 5.5 A |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Purpose | Notebook |
| Power protection features | Short circuit |
| Compatibility | Panasonic Toughbook C1, F8, F9, H1, R1, R4, R5, T1, T2, T4, T5, T7, T8, U1, W2, W4, W5, W7, W8, Y2, Y4, Y5, 18, 19, 29, 30 |
| Housing material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Width | 76.2 mm (2.97 ") |
| Depth | 236.2 mm (9.21 ") |
| Height | 29.21 mm (1.14 ") |
| Weight | 708.7 g (1.56 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 40 °C |
| Cables included | AC |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.