Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Cable length | 10 m |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| RoHS compliance | |
| Compatibility | FCC Class A CE UL/CSA Type CM VW-1 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Connector type | Mini-DIN-6 |
| Weight | 278 g (0.61 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
