Back to Top
| Tilt angle range | 0 - 130 \u00b0 |
| PTZ control (Pan/Tilt/Zoom) |
| Optical zoom | 10 x |
| Supported video modes | 1080p |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Video formats supported | H.264 |
| Frequency range | 100 - 11000 Hz |
| Noise reduction | |
| Echo cancellation | |
| Built-in speaker(s) |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Focus adjustment | Auto |
| Width | 170 mm (6.63 ") |
| Depth | 138 mm (5.38 ") |
| Height | 130 mm (5.07 ") |
| Weight | 585 g (1.29 lbs) |
| Camera included | |
| User guide | |
| Handheld remote control |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
