Back to Top
| Zoom capability | |
| Digital zoom | 5 x |
| Horizontal field of view | 110 u00b0 |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Video formats supported | AVC, H.239, H.264, H.265 |
| Supported graphics resolutions | 1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1400 x 1050 (SXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080),1920 x 1200 (WUXGA),3840 x 2160 |
| Product colour | Black, Grey |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Built-in microphone | |
| Number of microphones | 4 |
| Built-in speaker(s) |
| Cables included | HDMI, LAN (RJ-45) |
| Mounting brackets included | |
| AC adapter included |
| Width | 441.8 mm (17.23 ") |
| Depth | 62.5 mm (2.44 ") |
| Height | 61.6 mm (2.4 ") |
| Weight | 730 g (1.61 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.