Back to Top
| Megapixel | 20 MP |
| Second camera resolution | 20 MP |
| Zoom capability | |
| Digital zoom | 7.3 x |
| Horizontal field of view (wide) | 120 u00b0 |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Supported video modes | 2160p |
| Video formats supported | AVC, H.264, H.265 |
| Supported graphics resolutions | 1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1400 x 1050 (SXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080),1920 x 1200 (WUXGA),3840 x 2160 |
| Product colour | Black, Grey |
| HDMI ports quantity | 3 |
| HDMI version | 1.4 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 4877 m |
| Wi-Fi | |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Cable lock slot | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Built-in microphone | |
| Number of microphones | 2 |
| Built-in speaker(s) |
| Cables included | HDMI, LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | |
| Mounting kit |
| Width | 840.18 mm (32.77 ") |
| Depth | 135.38 mm (5.28 ") |
| Height | 117.33 mm (4.58 ") |
| Weight | 3200 g (7.05 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.