Back to Top
| Suitable for | Women |
| Fragrance main top notes | Pear, Raspberry |
| Fragrance main heart notes | Magnolia, Osmanthus |
| Fragrance base notes full description | Cedarwood, Sandalwood, Cashmere, Musk |
| Fragrance composition notes full description | Woody Floral Musky |
| Volume | 100 ml |
| Ingredients | ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39-C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, HYDROXYCITRONELLAL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HEXYL CINNAMAL, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, GERANIOL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, CITRONELLOL, FARNESOL, BENZYL ALCOHOL, CI 60730 (EXT. VIOLET 2), CI 17200 (RED 33), CI 19140 (YELLOW 5) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 91 mm (3.55 ") |
| Depth | 67 mm (2.61 ") |
| Height | 144 mm (5.62 ") |
| Weight | 425 g (0.94 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.