Back to Top
| Suitable for | Women |
| Fragrance main top notes | Grapefruit, Pear |
| Fragrance main heart notes | Almond, Osmanthus |
| Fragrance main base notes | Leather, Patchouli |
| Volume | 50 ml |
| Dispenser type | Spray |
| Ingredients | ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39-C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), BENZYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LIMONENE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, GERANIOL, LINALOOL, CITRONELLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, BENZYL BENZOATE, CI 14700 (RED 4), CI 19140 (YELLOW 5) |
| Country of origin | Italy |
| Bottle type | Non-refillable bottle |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 52 mm (2.03 ") |
| Height | 88 mm (3.43 ") |
| Weight | 275 g (0.61 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.