Back to Top
| Product colour | Black |
| Cover |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab S10+ / S9+ / S9 FE+ |
| Maximum screen size compatibility | 12.4 " |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | US English |
| Keyboard number of keys | 80 |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | |
| Backlight |
| Power source | Dock |
| Connectivity technology | Docking |
| Device interface | Pogo Pin |
| Bluetooth | |
| Y |
| Width | 193.4 mm (7.54 ") |
| Depth | 14.8 mm (0.58 ") |
| Height | 286 mm (11.15 ") |
| Weight | 512 g (1.13 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.