Back to Top
| Optical sensor resolution (W x H) | 1280 x 800 pixels |
| Scanner type | 1D/2D |
| Sensor type | LED |
| Light levels (direct sunlight) | 0 - 100000 lx |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | Keyboard wedge, RS-232, USB |
| Type | Handheld bar code reader |
| International Protection (IP) code | IP65, IP67 |
| Product colour | Black, Red |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Input voltage | 4 - 5.5 V |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Width | 76 mm (2.96 ") |
| Depth | 192 mm (7.49 ") |
| Height | 100 mm (3.9 ") |
| Weight | 320 g (0.71 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.